از 0ریال
رزرو

تور آشنایی با جاذبه های گردشگری خوزستان – مهد تمدن

Created with Sketch. خرمشهر - آبادان -هتل چهارستاره
0/5
Created with Sketch.

مدت زمان

Created with Sketch.

نوع تور

تور روزانه

Created with Sketch.

اندازه گروه

نامحدود

Created with Sketch.

زبان

___

بررسی اجمالی

چشم انداز کلی استان خوزستان از استانهای جنوبی ایران است که با کشور عراق مرزهای مشترک آبی و زمینی دارد. اغلب مردم این استان عرب زبان هستند اما تنوع اقوام ،زبانها و رسوم در این استان دیده می شود . از نظر تاریخی این استان از مجموعه مناطق تاریخی و... بیشتر

چشم انداز کلی

استان خوزستان از استانهای جنوبی ایران است که با کشور عراق مرزهای مشترک آبی و زمینی دارد. اغلب مردم این استان عرب زبان هستند اما تنوع اقوام ،زبانها و رسوم در این استان دیده می شود . از نظر تاریخی این استان از مجموعه مناطق تاریخی و کهن ایران است که البته امروزه به آن توجه ویژه نشده و بیشتر به منظور گردشگری جنگ به آن سفر انجام می گیرد البته گروههای جهانگردان اروپایی زیادی در طول سال بخصوص شش ماهه دوم به این منطقه سفر مینمایند.

جاذبه های جهانگردی

استان خوزستان درارای جاذبه های فراوان طبیعی ،فرهنگی ومذهبی است . از جاذبه های طبیعی آن میتوان به تالاب شادگان بزرگترین تالاب ایران با وسعت ۴۰۰ هزار هکتار اشاره کرد که در نزدیکی آبادان قرار دارد . وجود نخلستانهای فراوان،رودخانه عظیم کارون ،رود کرخه ،دز و راوند رود و سد هایی که بر روی آنها ساخته شده است مناظر بدیع و زیبایی را فراهم آورده است که از آن جمله میتوان به منطقه مارون در نزدیکی بهبهان اشاره کرد. بهبهان به عنوان مرکز پرورش گل نرگس نیز در زمان برداشت این گیاه زیبایی دو چندان پیدا می کند .در تالاب شادگان در فصل بهار میلیونها پرنده مهاجر لانه گذاری و تخم گذاری می کنند که از آن جمله انواع فلامینگوها را میتوان نام برد.دریاچه دزفول ،باغهای مرکبات در این شهر نیز مناظر زیبایی را به جای می گذارد.

وجد اولین اثر ثبت شده در یونسکو به همراه چندین اثر ثبت شده دیگر بعلاوه سایت های مهم باستان شناسی در این استان موجب شده است که این استان به عنوان یک مرکز باستانی مورد توجه قرار گیرد . به جرات میتوان گفت بیش از نیمی از آثار بخش ایران باستان موزه لوور پاریس از این استان و بخصوص منطقه شوش می باشد .چغازنبیل،معبد آپادانی شوش،سازه های آبی شوشتر ،شهر شوشتر ، تخت سلیمان و چندین منطقه باستانی دیگر بیانگر وجود تمدن بزرگی در این منطقه از هزاره قبل از میلاد مسیح می باشد.

اقوام و آداب و رسوم

تنوع آب و هوا در این استان در کنار تنوع نژادها و زبانها مانند عربی ،فارسی،بختیاری و لهجه های خاص مانند آبادانی،دزفولی،شئشتری و… باعث جذب گردشگران به این استان شده است .رسوم خاصی مانند سرو قهوه عربی و غذاخوری های خاصی مانند مضیف که واحد منحصر بفرد این استان است موجب شده است گردشگران داخلی و خارجی به این مطقه سفر کنند . میهمان نوازی خاص و خونگرم بودن مردم منطقه جنوب همواره زبانزد گردشگران بوده است . آداب غذاخوردن با غذاهای خاص و پر ادویه وآداب مهمانی ها نیز بسیار جالب توجه میباشد.

منطقه اقتصادی

وجود مناطق اقتصادی خاص از جمله منطقه اروند و بنادری مثل بندر امام و بند ماهشهر ،بازارهای بزرگ با اجناس خارجی و قیمت های مناسب مانند کنزالمال هم باعث جذب گردشگران تجاری شده است . وجود چاههای متعدد نفت و پالایشگاههای عظیم مانند پالایشگاه آبادان نیز باعث شده این استان اهمیت ویژه ای برای دولت ایران داشته باشد و میهمانان متخصص زیادی در این صنعت را نیز به خود جلب نماید.

زرین فام گردشگر پارس مجری تورهای برتر خوزستان گردی

کمتر

محل سکونت تور

Created with Sketch. خرمشهر - آبادان -هتل چهارستاره

بررسی ها

0/5
بر اساس 0 بررسی
خواب
0 /5
موقعیت
0 /5
خدمات
0 /5
نظافت
0 /5
اتاق (ها)
0 /5
در حال نمایش 1 - 0 از 0 در کل

نوشتن نظر

Created with Sketch.
از 0ریال per person

پکیج تور

انتخاب پکیج هتل
انتخاب پکیج فعالیت

ممکن است دوست داشته باشید

دریافت به روز رسانی و بیشتر

اندیشه های ذهنی به صندوق پستی شما